MEVSİMİ

Herkesin sağlıklı ve taze gıdaya, uygun fiyata ulaşabilmesi gerektiğine inanarak bu yola çıktık. Bunu yaparken aynı zamanda gıda israfını önlemeyi hedefledik.

Türkiye’de her yıl milyonlarca ton gıda, tarladan sofraya gelene kadar heba oluyor. Bunun birçok sebebi var fakat asıl sebep bu yolculuğun gereğinden fazla uzun olması. Bu yolculuk esnasında sebze meyveler tazeliğini kaybediyor. Ayrıca bu verimsiz zincirin bir sonucu olarak da insanımız taze meyve sebzeyi gereğinden daha pahalıya tüketiyor.

Biz bunu düzeltebiliriz dedik. Daha kısa ve akıllıca tasarlanmış bir zincir ile ülkemizin tarımına, insanına bir katkı sunabileceğimize inandık. Bir ülkenin kendi kendine yetebilmesi yolunda zincirin en önemli halkalarından birini tarım oluşturuyor. Tarımın kalkınmasının yolu da üreticinin para kazanmasından geçiyor. İşte bu yüzden daha adil bir sistem ile paydaşların emeklerinin karşılığını almasını ve tüketicinin de daha ekonomik şekilde beslenmesini sağlayabiliriz. Bu sebeple üreticilere doğrudan ulaşıp, toprağın bize sunduklarını aracısız olarak size ulaştırıyoruz.

AMACIMIZ
Tarladan mevsiminde çıkan taze ürünleri uygun fiyat ve ücretsiz teslimatla size ulaştırıyoruz. Ürünlerimizin organik olma kıstası yok ancak hepsi doğal. Organik olan ürünlerimizde organik ibaresini bulunduruyoruz.

Sizlere doğal ve yerel ürünler sunarak, hem ülkemizdeki çiftçilerimize destek veriyor hem de yakın mesafelerden getirdiğimiz ürünler sayesinde karbon ayak izimizi düşük tutuyoruz. Ayrıca ürünlerimizin tedarik ve size ulaştırılması süresince minimum plastik kullanıyoruz. Sıfır Atık felsefesi ile hareket ederek geri dönüştürülebilir karton kutular kullanıyor, ürünlerimizi özenle yerleştiriyor ve kese kağıdı dahi olsa gerekmedikçe paketleme için hiçbir ürün kullanmıyoruz.

Ürünlerimiz sipariş verdiğiniz günün gecesinde tedarik ediliyor bu sayede haftanın hangi günü sipariş verirseniz verin en taze haliyle size ulaşıyor. Ürünlerimiz tek tek kontrolümüzden geçiyor ve gece hazırlanıp sabah teslimata çıkarılıyor. Kutularımıza, içerisinde ipuçları ve o haftanın kutusundaki sebze ve meyveler ile hazırlayabileceğiniz tarifler bulunan tarif kartları eşlik ediyor. Mevsimi kutuları ile sizi yalnızca iyi fiyata taze ve doğal ürünlerle buluşturmuyor aynı zamanda ne alsam diye düşünmenize, mevsimindeki ürünlerin ne olduğunu takip etmenize ve de ne pişirsem derdinize son vermeyi umuyoruz.

YOLCULUĞUMUZ

Macera dolu bu yolculuğumuzda, üreticilerimizin desteklenmesi ve sizlerin kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlamak bizi çok heyecanlandırıyor.

Ayrıca, çıktığımız bu yolda sizlere karşı büyük bir sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz. Herhangi bir konuda sizi istemeden de olsa üzersek lütfen bizimle paylaşın. Elimizden gelen en iyi hizmeti sunamazsak, işte esas o zaman başarısız olmuş sayılırız. Umuyoruz bizden gelen sebze meyveleri beğenirsiniz ve komşunuza, ailenize ve sevdiklerinize bahsedersiniz.

Her türlü soru ve görüş için bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

Sevgiyle, afiyetle kalınız.